Varna Havalimanı – Karadeniz’in Bulgaristan kıyısındaki en önemli havalimanı

Gezginler, tatilcilerin ve kültürseverlerin eşit oranda hayran kaldığı cazip havalimanı olan Varna’ya uçakla rahatça ulaşır. Varna şehir merkezi, tarihi semtleri ve kültürel zenginliği ile misafirlerini karşılamaya hazırken, uzun kumlu plajlar ve cam gibi bir deniz de yaz tatilcilerine hitap eder. Varna Havalimanı (VAR), yüzme tatilcileri ve kültürseverler için ideal koşullar sunarken, yakınlarda yer alan yüzülebilir alanlara yolculuğun devamı için de başlangıç noktasıdır.

Seyahat edenler, vardıktan sonra Bulgaristan başkenti Sofya gibi çeşitli destinasyonlara ulaşma imkânına sahiptir. Varna Havalimanı’ndan, Londra, İstanbul, Moskova ve Tel Aviv gibi uluslararası destinasyonlara varmak üzere çeşitli hava yolları kalkış yapar. SunExpress Hava yolları, seyahat edenleri Nisan ve Ekim arasında özellikle Köln, Frankfurt ve Hamburg’dan Karadeniz’in kenarındaki bu sevilen tatil yöresine getirir.

Varna Havalimanı’nın 2. terminalinde ayrıca ücretsiz WLAN mevcuttur. Şehri ve etkileyici çevresini keşfetmek için, Varna’ya uygun fiyatlı biletinizi hemen alın.

Başlangıç Fiyatı
87,9 EUR
'dan başlayan fiyatlarla

Uygun fiyatlı bir uçuşla Varna’ya: Kültür ve müzik deneyimleri dâhil

Liman şehri Varna, daha görülecek birçok yer barındıran uzun ve farklı tarihi ile bugünden geçmişe bir pencere açar. Altın hazineleri, anıt mezarlar ve tiyatro harabeleri, kültür meraklılarını uzun bir geçmişe sahip olan Yunan, Roma ve Trakya dönemlerine çeker. Şehri keşfetmek için iyi bir başlangıç noktası, Meryem Ana Katedrali ile “St. Kiril ve Metodiy” meydanı olabilir. Bu ibadethane, içerisinde yer alan harika duvar tabloları ve etkileyici ahşap işleri ile parlar. MS. 2. yy.’da inşa edilen, sadece mermer ve renkli mozaik levhaları ile değil, aynı zamanda soğuk ve sıcak su havuzları ile de göz dolduran Roma hamamları görülmeye değerdir. Varna ayrıca, şehrin tarihine ışık tutan parçalara sahip ilginç müzeler sunar. Arkeoloji Müzesi, örneğin Bakır Çağı’ndan kalma benzersiz mezar eşyaları sergilerine ev sahipliği yapar. Etnografi Müzesi’ndeki Bulgar sanatı sergileri ise buna bir kontrast oluşturur. Varna, müzikseverler için de verimli bir seyahat destinasyonudur. Karadeniz kıyısındaki bu şehirde, her yıl yaz aylarında operalardan, operetlere ve müzikallere kadar etkileyici müzik etkinlikleri düzenlenir. Bu etkinliği kaçırmak istemeyenler Haziran – Ağustos arasında bir uçuş seçmelidir. Dönüş uçuşu Eylül ayında olabilir. “Varna yazları” boyunca, opera etkinliklerinin yanı sıra müzik ve jazz müzik festivalleri ile folklor yarışmaları gibi çok sayıda önemli etkinlik gerçekleşir.


Daha fazla bilgi ve destek içi SunExpress satış ofisleri yada Çağrı Merkezi ile İletişime Geçiniz.
Çağrı Merkezi : 444 0 797
Kaynak : https://www.sunexpress.com/tr/kesfetin/seyahat-danismani/tatil-yerleri/varna/

İçeriği Paylaş

En Çok Okunanlar