Nürnberg’e (NUE) uçuşlar – Keyifli seyahat edin ve Nürnberg’i görün

Bavyera’nın ikinci büyük şehri ve bir Frankonya metropolü olan Nürnberg, kültürel, ekonomik açıdan ve boş zaman aktiviteleri bakımından daima seyahat edilmeye değer bir yerdir. Yolcular, Nürnberg Havalimanı’nın (NUE) merkezi konumu sayesinde tarihi yerleşim yeri ve şehir merkezine hızlıca ulaşır. Pegnitz Nehri, birçok tarihi binası ile büyüleyen şehir merkezi boyunca akar. Hava yolları tüm Avrupa’dan Nürnberg’e uçuşlar sunar ve tatilciler ile iş amaçlı seyahat edenleri bu Frankonya metropolüne taşır.

Bekleme süreleri boyunca bekleyenleri ağırlamak için çeşitli seçeneklere sahip birçok gastronomi işletmesi ve dükkân bulunur. Uygun fiyatlı ve güvenli uçuş biletinizi SunExpress’ten hemen alın veya Nürnberg’den uygun fiyatlı uçuş tekliflerine bakın!

Başlangıç Fiyatı
65,99 EUR
'dan başlayan fiyatlarla

Nürnberg Havalimanı

Nürnberg Havalimanı (NUE), 519 ha’lık bir alanda kuruludur ve her yıl yaklaşık 3,4 milyon yolcuyu Almanya’nın diğer şehirlerine ve tüm dünyadaki diğer uzak seyahat destinasyonlarına taşır. Bavyera’daki bu uluslararası havalimanı ayrıca Albrecht Dürer Havalimanı adını taşır ve Nürnberg şehir merkezine sadece yedi km uzaklıktadır. İyi otoban bağlantısı sayesinde, Erlangen, Schwabach ve Fürth gibi şehirlere hızlıca ulaşılır. SunExpress gibi hava yolları, NUE’den Mallorca, Teneriffa, Fuerteventura ve Türkiye’deki çeşitli şehirlere seferler düzenlemektedir.

Tüm yıl bir macera - Nürnberg’de görülecek yerler ve aktiviteler

Yaklaşık yarım milyonluk bir nüfusa sahip olan Nürnberg şehri, Bavyera eyaletindeki en önemli metropollerdendir. Eski şehir merkezinde kurulan Noel pazarı, şehir sakinleri ve ziyaretçiler için kışları bir çekim noktası iken, ilkbaharda düzenlenen karnaval kutlamaları ve yazları birçok yeşil alana ve yakında bulunan dinlenme bölgesine sahip olan şehir de ziyaretçileri kendine çeker. Klasik Açık Hava Konserleri ve Mavi Gece gibi çok sayıda kültürel etkinlik de tüm yıl boyunca düzenlenir. Geleneksel büyük etkinlikler arasında ise Rock im Park Müzik Festivali göz doldurur. Nürnberg, özellikle de Noel öncesi Almanya’nın her yerinde ve Avrupa sınırlarını aşarak satılan özel bir kurabiye olan “Lebkuchen” ile ünlüdür. Bu kurabiye, şehir merkezindeki özel dükkânlarda yıl boyunca satılmaktadır. Ziyaretçiler, bir alışveriş turu için Beyaz Kule’den başlayıp St. Lorenz Kilisesi istikametine gidebilir. Burada, bu Frankonya metropolünün en önemli üç gezi yeri yan yana bulunur ve çok sayıda alışveriş imkânı sunar. Eski şehir merkezindeki satıcılar, klasik hediyeliklerden moda ve kozmetiğe, kitaplardan, teknoloji ve spor ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi sunar.


Daha fazla bilgi ve destek içi SunExpress satış ofisleri yada Çağrı Merkezi ile İletişime Geçiniz.
Çağrı Merkezi : 444 0 797
Kaynak : https://www.sunexpress.com/tr/kesfetin/seyahat-danismani/tatil-yerleri/nuernberg/

İçeriği Paylaş

En Çok Okunanlar