Bodensee’deki Friedrichshafen’e uçuşlar

Friedrichshafen, şüphesiz Bodensee’deki en güzel şehirlerden biridir ve tanınan evladı ile dünya çapında bilinmektedir: Kont Zeppelin. Zeppelin, zeplin havacılığını keşfetmiş ve şehri önemli ölçüde etkilemiştir. Eseri, kendisine ait zeplin müzesinde görülebilir. Burada, sanat ve teknolojinin her alanından sergiler kendine hayran bırakır. Ayrıca göl kenarındaki gezinti yerleri, modern şehir merkezi ve havalimanı civarında yeni inşa edilen fuar salonları ile Friedrichshafen uçmak için tüm gerekçeleri sunmaktadır. Bodensee bölgesi, iklim açısından da son derece ilginçtir: Sıcak yaz ayları Bodensee’de yüzmek için idealdir. Bu, belediyeye ait açık yüzme havuzu gibi birçok havuzda mümkündür. Ziyaretçiler, soğuk havalarda ise göl üzerinde turlar sunan bir gezi gemisi ile Bodensee’yi keşfe dalar. Bodensee civarındaki iklim ılıman olarak sınıflandırılır, aşırı düşük sıcaklıklar kış aylarında nadiren görülür.

Bodensee kentindeki konaklamalar için, fuar alanının yakınlarında çeşitli iş otelleri de bulunmaktadır. Zeplinlerin şehrini keşfedin ya da çok sayıdaki fuardan birini ziyaret edin ve SunExpress’ten Friedrichshafen’e hemen ucuz bilet alın!

Başlangıç Fiyatı
118,99 EUR
'dan başlayan fiyatlarla

Bodensee bölgesinde aktarma noktası olarak havalimanı

1913’te açılan Friedrichshafen Havalimanı (FDH) ayrıca Bodensee Havalimanı olarak da bilinir. Şehir merkezinden sadece 3 km uzaklıktadır ve kuzeyde yer alır. Merkeze ve Bodensee civarındaki diğer şehirlere yakınlığı, havalimanını Bodensee tatilcileri için en sevilen havalimanı yapmıştır. SunExpress ayrıca, buradan Türkiye’ye seyahat edenler için seferler düzenlemektedir. Diğer hava yolları ile birlikte yılda yaklaşık 600.000 yolcu sayısına ulaşılmıştır. Havalimanının iş sahası, yılda yaklaşık 7 t kapasiteli navlun trafiği ile genişletilmiştir. Yakın çevrede, turistler ve iş amaçlı seyahat edenler için sevilen duraklar olan Lindau, Ravensburg, Meersburg ve Konstanz şehirleri yer almaktadır.

Boş zamanların keyfini çıkarma ve üniversite şehrini deneyimleme

Ziyaretçiler, Friedrichshafen’e yapılan bir seyahatte şehrin sembolünü merkezde doğrudan görür. Bu sembol de Schloss Kilisesi’dir. İkinci Dünya Savaşında ağır tahribat gören kilise, zahmetli bir yenileme çalışmasının ardından, İkinci Dünya Savaşından sonraki dönemde Friedrichshafen’in anıtı olarak bilinmektedir. 22 m yüksekliğindeki Hafenmole izleme kulesi, şehre iyi bir kuş bakışı sunar. Friedrichshafen ayrıca ilgi çekici ve alışılmışın dışında sergilerle kendine has müzelere sahiptir. Zeppelin Müzesinin yanı sıra, okul eğitimi tarihine ev sahipliği yapan Okul Müzesi ve havacılığın gelişimine ilişkin Dornier Müzesi görülmeye değerdir. Kordon boyunda yapılacak bir tur dinlenme sunar. Tur, Graf Zeppelin Evi’nden başlar ve Bodensee boyunca devam eder. Kordonun her yerinde küçük dükkânlar ve lokantalar bulunur. Güneşe nazır, göl manzarasında içilecek bir kahve, bir iş görüşmesinden ya da yorucu bir gezi gününden sonraki en doğru rahatlama şeklidir. Kordonun hemen arkasındaki Uferpark da sakinleştiricidir. Buraya, 100 yıldan fazla süre önce birçok sekoya dikilmiştir. Bu sekoyalar bugün büyük parkın göze çarpan ağaçlarıdır.


Daha fazla bilgi ve destek içi SunExpress satış ofisleri yada Çağrı Merkezi ile İletişime Geçiniz.
Çağrı Merkezi : 444 0 797
Kaynak : https://www.sunexpress.com/tr/kesfetin/seyahat-danismani/tatil-yerleri/friedrichshafen/

İçeriği Paylaş

En Çok Okunanlar