Üç ülkenin kesiştiği Basel’e (BSL) uçuşlar

Her gün çok sayıda uçuş Basel’e ulaşır ve İsviçre’den, Avrupa’dan ve tüm dünyadan yolcuları, 175.000 nüfusu olan bu metropole getirir. Gotik mimarinin, geniş park ve bahçelerin yanı sıra, İsviçre’nin en yüksek müze yoğunluğu Basel’i tanımlamaktadır. Bunun da ötesinde, Ren nehri kıyısındaki şehir ticaret, bilim ve eğitimin İsviçre’deki merkezidir. Almanya ve Fransa’nı izleri, üç ülkenin köşesinde bulunan Basel’in kültürüne ve şehir mimarisine yansımıştır. Sıcak yazlara ve soğuk kış günlerine yol açan ılıman iklim, ilginç izlenimler edinmeye yardımcı olur: Buna, Basel’in kış aylarında kar altında kalan antik şehri ve Ren kıyısında gün batımında yüzmeye imkan sağlayan yerler de dahildir.

Bu sayede iş ortakları, şehrin içine yolculuk yapmaktan kurtulurlar ve toplantılarını doğrudan havalimanı tesislerinde gerçekleştirebilirler. Şimdi Basel’e (BSL) giden uçuşların fiyatlarını karşılaştırın ve İsviçre yolculuğunuz için en uygun fiyatı SunExpress’te bulun!

Başlangıç Fiyatı
76,99 EUR
'dan başlayan fiyatlarla

Basel Havalimanı (BSL)

Şehrin kuzeybatısında bulunan havalimanı alanı, Basel-Mühlhausen (BSL) veya EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg olarak bilinir. Buna, yılda yaklaşık 7 milyon yolcuyu ağırlayan iki terminal ve dört bekleme salonu dahildir. Basel’e ilk havayolları 1946 yılının Mayıs ayında iniş yapmaya başlamıştır. İlk başta ağırlıklı olarak yerel hat uçuşları iniş yapsa da, ilerleyen yıllarda uluslararası sivil havacılık uçuşlarına yer bırakmışlardır. Çevrede bulunan şehirler arasında yaklaşık 50 km mesafedeki Freiburg im Breisgau (Almanya), Colmar ve Mulhouse (Fransa) ve Aarau (İsviçre) bulunmaktadır. Havalimanı arazisi, kısmen Fransız ülke sınırları içinde bulunur ve bu da havalimanının benzersiz bir özelliğidir.

Mesai sonrası gezinti için tüyolar: Görülmesi gereken yerler

Basel’deki iş gezisi birkaç gün sürecekse, toplantılar arası memlekete dönmek çok da mantıklı değildir. Basel’in antik şehri çok sayıda turistik atraksiyona sahip olduğu ve mesai sonrası için çok fazla kültürel etkinlik sunduğu için bu çok da gerekli değildir. Müsterplatz, Basler Münster ve ziyarete açık kuleleri ile özellikle görülmeye değerdir. Kaçırılmaması gereken diğer yerler arasında Beyaz ve Mavi Ev, Binningen Sarayı ve Wildt’sche Haus vardır. İş seyahati yapanlar Elisabethenkirche kilisesinin kafesinde biraz huzur bulabilirler. Yazları dışarıda birkaç masa ve sandalye bulunur ve iki görüşme arasında keyifli bir kahve veya mesai çıkışında bir dilim pasta için huzurlu bir ortam sağlar.


Daha fazla bilgi ve destek içi SunExpress satış ofisleri yada Çağrı Merkezi ile İletişime Geçiniz.
Çağrı Merkezi : 444 0 797
Kaynak : https://www.sunexpress.com/tr/kesfetin/seyahat-danismani/tatil-yerleri/basel/