Colors: Green Color

Bavyera’nın ikinci büyük şehri ve bir Frankonya metropolü olan Nürnberg, kültürel, ekonomik açıdan ve boş zaman aktiviteleri bakımından daima seyahat edilmeye değer bir yerdir. Yolcular, Nürnberg Havalimanı’nın (NUE) merkezi konumu sayesinde tarihi yerleşim yeri ve şehir merkezine hızlıca ulaşır

Friedrichshafen, şüphesiz Bodensee’deki en güzel şehirlerden biridir ve tanınan evladı ile dünya çapında bilinmektedir: Kont Zeppelin. Zeppelin, zeplin havacılığını keşfetmiş ve şehri önemli ölçüde etkilemiştir.

Her gün çok sayıda uçuş Basel’e ulaşır ve İsviçre’den, Avrupa’dan ve tüm dünyadan yolcuları, 175.000 nüfusu olan bu metropole getirir. Gotik mimarinin, geniş park ve bahçelerin yanı sıra, İsviçre’nin en yüksek müze yoğunluğu Basel’i tanımlamaktadır. 

İyi geçen bir Girit Adası tatilinin başlangıç noktası, Kandiye’ye uygun fiyatlı uçuşlardır. Akdeniz adasının kuzeydoğusunda bulunan 200.000 nüfuslu bu şehir, adanın kültürel ve ekonomik merkezidir.

Belçika’nın başkenti olan Brüksel, aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO’nun idari merkezidir. Şehir ziyaret edildiğinde her şeyden önce Avrupa bölgesi, Parc du Cinquantenaire, Brüksel Parkı ve Leopold Parkı arasındaki üçgenin ziyaret edilmesi tavsiye edilir. Ayrıca Berlaymont’ta Avrupa Komisyonu’nun merkezi, Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu da bulunmaktadır.

Gezginler, tatilcilerin ve kültürseverlerin eşit oranda hayran kaldığı cazip havalimanı olan Varna’ya uçakla rahatça ulaşır. Varna şehir merkezi, tarihi semtleri ve kültürel zenginliği ile misafirlerini karşılamaya hazırken, uzun kumlu plajlar ve cam gibi bir deniz de yaz tatilcilerine hitap eder.

İçeriği Paylaş

En Çok Okunanlar