Qatar Airways ile Şanghay'a
bir uçuş rezervasyonu yaptırın

Şanghay geleneksel Çin'in atan kalbi olmakla birlikte, modern dünyayı da tamamen kucaklamış bir kenttir. Doğu'nun Batı'yla buluştuğu noktadır. Kule gibi yükselen gökdelenler eski ve yeninin heyecan verici sinerjisi içinde antik pagodalarla yan yana durur.

Qatar Airways ile Şanghay'a bir uçuş rezervasyonu yaptırın ve bir Doğu deneyimi yaşayın.


Şanghay'ın öne çıkan yönleri

Şanghay'da yüzlerce yıllık su köyleri, elegan modern mahalleler ve bol miktarda kültürel deneyim arasından seçiminizi yapın.

Turistik Cazibe Noktaları

ŞanghayŞanghay yolculuğunuz sadece birkaç adım farkla antik ve ultra-modern arasında gidip gelecek. “Eski Çin”in bir anlık görüntüsü için Yuyuan Bahçeleri geleneksel mimari ve açık alanlarla doludur. Biraz alışılmışın dışına çıkacağınız yer ise Cao Gang Nehri'nden geçen beş kemerli bir köprü ile ulaşılabilen 400 yıllık bir su kasabası olan Zhujiajiao'dur. Dar sokaklar ve patikaların oluşturduğu labirent geleneksel tüccarlar ve mağazalarla kaplıdır ve bu da alışılmış turistik tuzakların dışında bir dünya olan otantik Çin deneyimi yaşatır.

Şanghay Müzesi Çin porseleni ve sanatının nefes kesici örnekleriyle ülke tarihinin resmini çizer. Yüksek yerleri seven biriyseniz, şehrin Lujiazui mahallesinde bulunan Pudong Park'taki çeyrek mil yüksekliğinde Oriental Pearl TV Kulesi'ni gezin. Halk Meydanı da neredeyse tüm gezi programlarında yayınlanır, katılacağınız rehberli bir meydan turu son olaylara kadar yüzyıllar boyunca sahip olduğu öneme dair eksiksiz bir perspektif kazanmanızı sağlar.

Şanghay'a yapılan bir seyahat Şanghay'ın rıhtım bölgesi olan Bund'da bir gezintiye çıkmadan eksik kalmış sayılır. Gezinizi ‘M on the Bund’ restoranın çatı terasında bir şeyler içerek tamamlayın.

Dinlence Aktiviteleri

ŞanghayŞanghay seyahatinizde modern ve antik rahatlama tekniklerinin bir araya geldiği bir şehirle karşılaşacaksınız. Son teknoloji deneyimini yaşamak için saatteki hızı 430 km'ye ulaşabilen ultra-modern Maglev trenine binmeyi deneyebilirsiniz (bu tren havalimanından şehir merkezine sadece sekiz dakikada ulaşır!). Antik Çin tıbbı teknikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yönünüzü parklardan birine çevirin ve Tai Chi deneyimini yaşayın. Şehrin genelinde bulunan birçok okul bir günlük Çin yemeği kursları düzenlemektedir. Çinlilerin masaj ve sağlık tekniklerine olan tutkusu ziyaretçilerin rahatlamak için uğrayabileceği çok sayıda spa merkezi olduğu anlamına gelir.

Şehir genelinde yapılan kişisel rehberli turlar mevcuttur ve turist izlerinden biraz fazlasını ifade eden değerleri keşfetmenin muhtemelen en iyi yoludur.

 

Kaynak : https://www.qatarairways.com/tr-tr/destinations/flights-to-shanghai.html