Qatar Airways ile Kalküta'ya
bir uçuş rezervasyonu yaptırın

Qatar Airways ile Kalküta'ya bir uçuş rezervasyonu yaptırın ve Hindistan'ın ikinci büyük şehrini keşfetmenin keyfini çıkarın. Britanya Hindistanı eski başkentinin perde arkasına bakarsanız dinamik ve dostane bir şehir bulacaksınız. Koloni çağı mimarisi, yeni banliyöleri ve ülkenin en iyi restoranlarından bazıları bu şehri mutlaka gezilip görülmesi gereken bir destinasyon haline getirmektedir.

Günümüzde, Batı Bengal'in başkenti yeni jenerasyon film yapımcıları, yazarlar ve şairler ortaya çıkardığı için birçok gezginin kalbini kazanmaya devam ediyor. Kesin olan bir şey var: Kalküta'ya yapacağınız gezi sizin için unutulmaz olacak.


Kalküta'nın öne çıkan yönleri

Sanatçılar için bir cennet, nesli tükenmekte olan yabani hayvanlar içinse bir sığınma yeri olan Kalküta bir koruma yeri olduğu kadar heyecan vericidir de.

Turistk Cazibe Noktaları

KalkütaKalküta adını Kalighat'tan alır, dolayısıyla şehirdeki turunuza başlamak için Kalighat Kali Tapınağı'ndan daha iyi bir yer yoktur. Tapınağın şu anki yapısı 1800'lü yılların başına dayanan bir restorasyon olsa da, 15'inci yüzyıldan bu yana ayakta kaldığına inanılır. Tapınağa gelen ziyaretçiler her gün uzun kuyruklar oluşturur, dolayısıyla kalabalığa kalmamak için erken gitmenizi tavsiye ederiz. Ziyaret etmeye değecek bir başka tapınak Hooghly Nehri'nin doğu kıyısında bulunan 19'uncu yüzyıl Dakshineswar Kali Tapınağı'dır.

Dünyanın farklı yerlerinden Sundarbans Tiger Rezervini ziyaret etmek için Kalküta'ya gelen gezginler vardır. 2.585 yüzölçümü ile dünyada istisnai bir biyoçeşitliliği destekleyen türünün en büyük rezervidir. Bu rezerv royal Bengal kaplanı, nehir ağzı timsahları, Hint pitonları, İravadi yunusları ve 200'ün üzerinde kuş türü dahil çok geniş çeşitliliğe sahip bir faunaya ev sahipliği yapar. Şehrin kaosundan kurtulup muhteşem bir inziva yaşamak için mangrov bataklıkları boyunca koruma alanının su yollarında bir tekne turuna çıkabilirsiniz.

Fort William'daki Britanya kalesinin bulunduğu Chowringhee Yolu Kalküta'yı keşfetmeye başlamanız için mükemmel bir noktadır. Kraliçe Victoria anısına adanmış beyaz mermer bir abide olan Victoria Anıtı da gezip görmeye değer bir yerdir. 1921 yılında açılan Anıt şu anda koloni çağının nadir bulunan hatırlanmaya değer bir koleksiyona ev sahipliği yapan bir turistik çekim merkezi ve müzedir.

 

Dinlence Aktiviteler

KalkütaKalküta gezinizde keşfedebileceğiniz çok sayıda tapınak vardır ve nereden başlamaya karar vermeniz biraz zor olacak. Birla Tapınağı, Kalighat ve Dakshineswar bu coşkulu şehrin kalbinde tam bir dinginlik cennetidir.

Şehirde birbirine yakın birçok noktayı görmek için bir tekne ya da triportör turuna çıkabilirsiniz. Triportörler ve tüccarlarla dolu şehrin en karışık caddelerinden bazılarının bulunduğu Barbazar'da bir gezintiye çıkmayı ihmal etmeyin.

Botanik Bahçeleri'ne yapacağınız bir günübirlik gezi şehir merkezinin kargaşası ve gürültüsünden kaçmak için çok hoş bir deneyim olacak. 1786 yılında açılan bahçelerde popüler bir içecek olmadan çok önce çay yetiştirilmeye başlanmıştır. Kalküta'yı Nisan ve Mayıs aylarında ziyaret eden kriket severler Hindistan Premier Lig'i için biletlerini ayırtabilir. Ev sahibi takım Kalküta Knight Riders, Eden Garden'da oynar.

 

 

Kaynak : https://www.qatarairways.com/tr-tr/destinations/flights-to-kolkata.html