Qatar Airways ile Addis Ababa'ya
bir uçuş rezervasyonu yaptırın

Qatar Airways ile Addis Ababa'ya bir uçuş rezervasyonu yaptırın ve canlı bir kahve kültürü, şaşırtıcı derecede güçlü bir caz müzik ortamı ve etnik çeşitliliğe sahip bu şehri keşfedin. Addis Ababa Etiyopya kültürünün kalbidir ve bu yüzden de etkileyici ve çağrışımlarla dolu bir destinasyondur. Güzel kokulu okaliptüs ağaçlarıyla çevrilmiş, çok katlı modern binalarla geleneksel yapıların yan yana yer aldığı, etkileyici bir yer.


Addis Ababa'da öne çıkanlar

Geniş bir golf sahasında tek vuruşta topu deliğe gönderin ya da açık pazarlarda süs eşyaları alışverişi yapın; Addis Ababa'da hiç sıkılmayacaksınız.

Turistik Cazibe Noktaları

Addis Ababa4,6 milyondan fazla insanın yaşadığı geniş bir metropol olan Addis Ababa, şehrin cazibesine katkıda bulunan heyecan verici bir ambiyansa sahiptir. Addis Ababa Üniversitesi arazisinde bulunan Etnoloji Müzesi'ni (Ulusal Müze) ziyaret ederek şehrin tarihi ve kültürüyle aşina olun. Afrika'nın en iyisi olarak kabul edilen bu müze, Etiyopya'da hayatı ve çeşitli Etiyopyalı kabilelerin geleneklerini tanımanızı sağlar.

Afrika'nın en büyük açık pazarı Merkato, Addis Ababa'ya gittiğinizde mutlaka görülmeli. Burada, hediyelik eşyalar, gümüş takılar, dokumalar, baharatlar ve hatta geri dönüştürülmüş ürünler bulunabilir.

Şehir hayatına kısa bir mola vermek istiyorsanız başkentin en yüksek zirvesi ve derin tarihi önemi olan bir yer olan Entoto'ya gidebilirsiniz. 1889-1913 yılları arasında hüküm süren ve modern Etiyopya'nın kurucusu sayılan İmparator II. Menelik'in "saray"ının kurulduğu yer burasıydı. Dağda rehberli bir geziye katılabilirsiniz.

Dinlence Aktiviteler

Addis AbabaAddis Ababa, Etiyopya'nın spor etkinliklerinin de kalbidir. Addis Ababa Golf Kulübü, becerilerini sahada test etmek isteyenler için birinci sınıf zorluklar sunuyor. Ancak, eğer biraz daha hareketli bir şeyler arıyorsanız, çeşitli kaya tırmanışı turları da mevcuttur. Ve eğer koşu ayakkabılarınızı dünyaca ünlü Etiyopyalı koşuculara karşı kullanmaya hazırlanıyorsanız, her yıl Kasım ya da Aralık ayında düzenlenen Büyük Etiyopya Koşusu 10k'ya adınızı kaydettirebilirsiniz.

Yerel yaban hayatını daha yakından tanımak isteyenler için kuş gözlem turları mevcuttur. Alternatif olarak, dinlenmek istiyorsanız, şehrin ünlü kaplıcalarına da uğrayabilirsiniz.

Addis Ababa kahve kültürüyle de tanınır. Kahvenin ilk ortaya çıkış yerinin Etiyopya olduğuna inanıldığı için bu hiç de şaşırtıcı değildir. Şehrin kafelerinden birkaçı, insanları izlemek için ideal olan açık oturma alanlarına sahiptir. Eğer caz müziğe meraklıysanız, Addis Ababa gece hayatı tam da bunu sunmaktadır. Kentin, 20 yıllık komünist rejim sırasında boğulan kendi imzasını taşıyan bir caz müziği tarzı var. Ancak bu türün geri dönüşü günümüzde hız kazanmakta ve şehir caz müzik salonları ile dolu, ilgi çekici bir gece hayatı yaşıyor.

Kaynak : https://www.qatarairways.com/tr-tr/destinations/flights-to-addis-ababa.html