Qatar Airways ile Los Angles'a
bir uçuş rezervasyonu yaptırın

Los Angeles'a seyahat ettiğinizde bu şehirde Hollywood albenisinden daha fazlasının olduğunu göreceksiniz. Hollywood film stüdyoları ve ünlülerin ötesinde Amerika'nın ikinci en büyük şehri, kültür ve cazibe merkezlerinin canlandırıcı bir karışımıyla övünür.

Los Angeles tarihle dopdolu yamaç toplulukları ile iç içedir. Su sporları, dağ yürüyüşü gibi daha aktif arayışlarda olanlar ya da alışveriş ve gurme yemek gibi daha sakin arayışları olanlar için de bir cennettir.

Qatar Airways ile Los Angeles'a bir uçuş rezervasyonu yaptırın ve gerçek Melekler Şehri'ni keşfedin.


Los Angles'da öne çıkan yönleri

Los Angeles’ın altın plajları, yeşil tepeleri ve genişleyen kentsel karakteri yakınlarınızda bulunan tüm ünlüleri size unutturacak... en azından bir süreliğine.

 

Turist Cazibe Noktaları

Los Angeles sembol niteliğinde yapılardan payına düşenden fazlasını almıştır ancak "Hollywood" tabelası bunlardan en iyi bilinenidir. Tüm yamaca hakim olan tabela 1923 yılında inşa edilmiş ve yıllar içinde kapsamlı restorasyonlar görmüştür. Tabelaya çıkan turlara katılabilirsiniz ve bu belirgin şehir sembolüyle en az bir fotoğraf çektirmeden hiçbir Los Angeles gezisi tamamlanmış sayılmaz.

Hollywood Bulvarı'ndaki Grauman’s Chinese Theatre'ın hemen dışında bulunan yıldızlarla döşeli Hollywood Walk of Fame mutlaka görülmesi gereken bir cazibe merkezidir. Ama Getty Center, Los Angeles County Sanat Müzesi ve Çağdaş Sanat Müzesi'nde bulunan olağanüstü sanat koleksiyonları dahil olmak üzere çok daha fazlası mevcuttur. Konserler ve spor etkinlikleri için Hollywood Bowl ve Greek Theatre'a gidebilirsiniz.

Mount Hollywood'a yapılan bir yolculuk sizi 1935 yılında inşa edilmiş ve hala astronomik araştırmalarda bazı önemli astronomik araştırmaya bugün halen katkıda bulunan Griffith Gözlemevi'ne götürecektir. Griffith Gözlemevi dünyanın en geniş parklarından biridir ve aralarında Los Angeles Hayvanat Bahçesi'nin de bulunduğu birkaç cazibe merkezine de ev sahipliği yapmaktadır.

Film meraklıları tüm Los Angeles bölgesine yayılmış olan büyük film stüdyolarının tadını çıkarabilir. Warner Brothers, Paramount, ve Universal Stüdyoları turistler için turlar sunuyorlar ve popüler bir ilgi odağı yaratıyorlar.

Dinlence Aktiviteleri

Los Angeles'a bir geziye çıkın ve bu hayaller şehrinin sizlere her türlü eğlence aktivitesini sunacağını keşfedin. Manhattan Plajı sörfçü cenneti, Venice Plajı'ndaki tahta yürüyüş yolu daima kalabalıkları kendine çeken canlı eğlencelere sahne olur. Masaj ve spa seçeneklerinin bolluğu sayesinde Los Angeles'ta dinlenmenin binlerce yolu vardır.

Los Angeles'ta hayatın amansız hızından kaçmak istiyorsanız, çevresindeki kırsal alanlar şaşırtıcı güzellik ve çeşitliliktedir. Çok sevilenlerden birisi Sandstone Peak'e giden, kırmızı kaya kanyonlarından geçerek tırmanan altı millik Mishe Mokwa Yolu'dur. Ayrıca Split Rock'taki meşe ormanı boyunca kıvrılarak Santa Monica Dağları'nın en yüksek dağı olan Mount Allen'e doğru tırmanır.

Kaynak : https://www.qatarairways.com/tr-tr/destinations/flights-to-los-angeles.html

 

 

İçeriği Paylaş

En Çok Okunanlar