Qatar Airways ile Çengdu'ya
bir uçuş rezervasyonu yaptırın

Qatar Airways ile Çengdu'ya bir uçuş rezervasyonu yaptırın ve bu Çin kentini keşfe çıkın. Ölçülemez derecede cazibesiyle kutsanmış bu canlı bir o kadar da dingin şehir sevimli pandalarıyla da ünlüdür. Çin'in güney Siçuan Eyaleti'nin başkenti Çengdu'ya hoş geldiniz. 13 milyon kişinin vatanı olarak kabul ettiği ve cazibesi sükunetinde gizli olan kent Siçuan restoranları ve gingko ağacıyla çevrili caddeleriyle ünlüdür.

Tuhaf olan şu ki, Çengdu fazla güneş görmemesi fakat aynı zamanda dostane ortamı ve sükunet ve kültür dolu obsesyonu ile ünlüdür ki bu da şehri dinlendirici bir kaçamak yapmaya uygun kılar.


Çengdu'nun öne çıkan yönleri

Shu Krallığı imparatoru General Wang Jian Anıt Mezarı ve dünyanın en büyük Buda Heykeli Çengdu'nun görülmeye değer güzelliklerinden sadece birkaçı

Turist Cazibe Noktaları

ÇengduÇengdu'ya yapılacak bir gezi şehrin inanılmaz tarihi ile başlamalıdır. Yer seviyesinin üstünde bir mezarı olan mozole Wang Jian Anıt Mezarı Tang Hanedanı'nın çöküşünün ardından Shu Krallığı imparatoru General Wang Jian'ın anısını yaşatmaktadır. Ziyaret etmeye değer başka yerler arasında şehrin Çin mimarisinin göz alıcı örneklerinin yer aldığı tapınakları gösterilebilir. Wenshu Tapınağı (Çengdu'nun en büyük Budist Tapınağı) ve Wuhou Tapınağı en popülerleridir. Ve Kültür Parkı yakınındaki Green Ram Tapınağı da bazı ihtişamlı Çin sanat eserleri ve heykellerine ev sahipliği yapmaktadır.

Tianfu Meydanı'nda Başkan Mao'nun dev bir heykeli bulunmaktadır, eğer dev heykeller genel olarak ilginizi çekiyorsa, Leshan'daki dev Buda heykelini görmek için de bir tura katılmalısınız. Bu dünyanın en büyük Buda heykelidir ve UNESCO Dünya Mirası listesine girmiştir.

Çengdu'ya geri döndüğünüzde Jinli Antik Caddesi'nde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Birçok insan burayı turistik bir tuzak olarak görse de, eski kentin güzel bir bölümüdür ve sokak yiyecekleri denemek için mükemmel bir yerdir.

Dinlence Aktiviteleri

ÇengduÇengdu'ya seyahat ettiğinizde her yaşa uygun eğlenceli aktiviteler bulabileceksiniz. Birçok insan buraya Çengdu Panda Araştırma Üssünü görmek için gelmektedir. Dünyanın en büyük panda yavrulama tesisi olarak yaklaşık 60 adet dev pandaya sığınma alanı sunar. Kalabalığa kalmamak için erken gitmeye çalışın.

Çengdu'da hayat sessiz bir tempoda akar, ayak ve vücut masajları popülerdir. Daha sosyal bir deneyim için masaj randevusu alın; fiyata genelde rahatlatıcı bir içki de dahildir.

Çengdu'da yerel halkın yaşamını deneyimlemek için, yönünüzü şehirde bulunan çok sayıda çay evine çevirin. Mikado (Çin dominosu) oynayarak ve çay içerek mükemmel bir öğleden sonra geçirebilirsiniz. Renmin Park'daki çay bahçesinde çay içebilir hatta şansınız açıksa bir oyuna katılabilirsiniz.

Kaynak : https://www.qatarairways.com/tr-tr/destinations/flights-to-chengdu.html